درباره جشنواره

جشنواره ” تیکا تلنت”  با هدف کشف  و پرورش استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان در رشته های نقاشی فیزیکی و دیجیتال، عکاسی و فیلمسازی با موبایل، فن بیان و سخنوری به عنوان یک فرصت بی‌نظیر برای رشد و توسعه هنری کودکان و ارتباط موثر در خانواده، برگزار می‌شود.

پژوهشگران بر این باورند که کشف و پرورش صحیح استعداد کودکان و نوجوانان به عنوان یک فرآیند حیاتی در تربیت و رشد آنان اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا هر استعدادی که کشف شده و پرورش پیدا می کند، موجب توسعه و ارتقاء شخصیت فرد گردیده و زمینه‌ساز تعاملات اجتماعی سالم، اعتماد به نفس و عزت نفس سالم در او می‌شوند.

یکی از دغدغه های فراگیر خانواده ها در اکثر جوامع، خصوصا ایران، اتلاف وقت کودکان و نوجوانان با گوشی موبایل است. اغلب ِاین والدین از اینکه فرزندشان زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی سپری کرده و به درس و ارتباط با خانواده اهمیت نمی دهند، بسیار نگران می باشند.و این دغدغه کاملا درست و به جاست؛ چرا که طبق آمار موجود، اغلب کودکان و نوجوانان بیش از 7 ساعت گوشی موبایل در دستشان هست و این مساله نه تنها بر روی سلامت فیزیکی آنها تاثیر منفی داشته بلکه مانعی بزرگ برای درس خواندن و تعاملات اجتماعی آنها با خانواده و دوستانشان شده است.
  ارایه یک راهکار علمی و عملی برای این دغدغه ی فراگیر، دلیل ما برای برگزاری “جشنواره تیکا تلنت” می باشد. در این جشنواره به بهانه ی هنر که در وجود هر فردی به طور ذاتی وجود دارد ما به فرزندان سرزمینمان کمک می کنیم تا استفاده درست از موبایل را آموزش دیده و از وقت و زمانی که در گوشی سپری می کنند به نحو احسن و مفید استفاده کنند. با آموزش های رایگان و دوره هایی که با  تدریس اساتید مطرح برگزار می کنیم نه تنها زمینه رشد و شکوفایی استعداد این گروه سنی را فراهم می کنیم، بلکه با تمریناتی که باید با همکاری والدین انجام دهند به ایجاد تعامل مثبت و ارتباط موثر در خانواده نیز کمک خواهیم کرد.

موسسه فرهنگی هنری شید نگاران و مجموعه فرزند فردا با همکاری شرکت دانش پژوهان ورنای آتی(مرکز نوآوری لنسر شریف) با قریب به 30 سال تجربه در حوزه کودکان و نوجوانان این جشنواره را برگزار می کنند.

درباره لوگوی تیکا تلنت

تیکا نام یک پرنده صحرایی است. این پرنده از گروه گنجشک سانان می باشد اما رنگ سیاه و گاهی خاکستری دارد. شاید در نگاه اول این پرنده ی سیاه، جذاب به نظر نیامده و توجه کسی را به خود جلب نکند؛ اما زمانی که شروع به خواندن کرده و هنرش را نمایان می سازد، صدای خوش او توجه همه را به خود جلب می کند.
تصویر مثبت و منفی دو پرنده که به صورت انتزاعی طراحی شده در کنار کلمه تلنت، به مفهوم استعداد های نهفته ای که در درون هر موجودی هست اشاره می کند که می توان با کمی دقت و توجه، آن را کشف کرد .
همان هدفی که ما در این رویداد داریم.
کشف استعدادهای نهفته کودکان و نوجوانان، پرورش و نمایش آنها، هم به خودشان و هم به دیگران.

Scroll to Top
اسکرول به بالا